marketa54321

Může se zkazit nakládaný sýr zrající při pokojové teplotě?

Ve většině receptů se uvádí nechat zrát 3 dny v pokojové teplotě, pak teprve uložit do lednice. Není mi jasné, jak je možné, že se sýr tímto nezkazí…A jestli musí být sklenice plná oleje až po okraj, můžu naplnit jen půlku nebo je to jedno? Díky

Nejlepší odpověď
01Ricco

Olejem zcela zalít. Nezkazí se z toho důvodu, že olej zamezí přístupu vzduchu. Právě vzduch (kyslík) potřebuje k přežití většina organismů způsobujících znehodnocení potravin.