aaaa

může se želva převrácená na záda (krunýř) obrátit sama ?

Nejlepší odpověď
baghira

Záleží na tom, jestli je na rovném nebo v dolíku, jestli je kolem něco (větev, klacek…) kterého se může zachytit a tak. Nicméně želva, která je převrácená na zádech se velmi stresuje, vyčerpá se a může ji to i zabít.

Další odpovědi
HOMER

Já myslím že může,jinak by se všude povalovaly na zádech ležící želvy. :D

anonym

Nedávno jsem viděl dokument, kde spolu želví samci zápasili právě tím, že jeden druhého se snaží převrátit na záda.
Po určité době jeden prohrál, ale napřed se prudkými pohyby nohou rozhoupal a jakmile měl aspoň mžikovou oporu o terén, sice nemotorně ale přece, se vrátil na nohy a rychle vyklidil bojiště jako přiznání prohry.
Také mne to docela překvapilo, tohle jsem zatím neznal.

symmetri

Každá zdravá želva by se mněla sama obrátit sama na kruníř!!!!!!!!! Mam stím vlastní skušenosti,pokut to nede je v něčem chyba.

jahudka_vlm

vodní ano!!

Pače

no mela by to umet jinak se udusi