Muze se zelva preorientovat?

uz 4 roky mame vodni zelvu-Zofku,kazdy den ji poustime na zem at se probehne a hrajeme si sni,nikdy to nedelala az ted kdyz ji davame zpatky do vody tak sici a opre se o akvarko jako by chtela ven,rozhrabe a rozhazi vse co v akvarku ma
Doplňuji:
to akvarium je velke a ma tam kameny na ktere si lehce vylaze a odpociva,z umele hmoty je udelana jakoby skalka,tak neplave kdyz se ji nechce

Nejlepší odpověď
Luss

Zelva neni zrovna zadny velky myslitel a dava tak najevo jen okamzitou reakci na nejaky podnet. Mam doma 2 zelvy. Kdyz jsou mimo akvarko, tak se zenou smerem k vode, kdyz je vratim do vody, hrabou se jakoby ven. Nehledala bych v tom zadny velky problem. Dulezite je, ze ma kameny, aby se osusila nad hladinou. Myslim, ze ta reakce po vraceni do vody muze byt tim, ze posledni dny bylo venku (i v mistnosti) velke horko. Zelva se v podstate ohrala mimo akvarko a vy ji pak vracenim do vody celkem dost schladite. To bych rekla, ze je pricina toho, ze se hrabe rychle ven. Pokud je to zelva nadherna, tak to je tak agilni zvire, ze ji nejake to schlazeni opravdu nic neudela (pokud ji z vyhne na slunci nehodite do uplne ledove vody). Kdyby se va celkove zdala v neporadku, zajdete radeji k veterinari.

Další odpovědi
kapka

Chápu to dobře, že ji máte v akváriu, kde musí neustále plavat a nemůže si sama vylézt na souš? Takto by akvárium pro vodní želvu zařízené být nemělo. Neustálým plaváním se příliš vyčerpává a navíc se nemůže prohřát na souši pod lampou. Zařiďte jí tedy aquaterárium, jak má být, vracejte ji na souš a třeba vám přestane „nadávat“ 🙂

Doplňuji:
V tom případě má Vaše želva vše, co potřebuje, chybí jí snad už jen želví psycholog. 🙂

anonym

PANÍ BURAK, NAPROSTO SOUHLASÍM S PANÍ KAPKOU.
PŘEJI VÁM I VAŠI ŽELVIČCE HODNĚ ZDRAVÍ A RADOSTI.---ZAJ-PO

Zdroj: ZKUŠENOSTI