Frogman

Může se zastavit v zákazu stání a stát v zákazu zastavení?

Doplňuji:
@Jugar: Vím, co je zákaz stání i zastavení, ale právě podle: „Stání znamená uvedení vozidla do klidu na dobu delší, než je doba pro zastavení“ by logicky to zastavení na zákazu stání nemělo vadit. Protože proč by pak existovali ty značky 2 (zákaz zastavení a zákaz), když by nakonec stačila jen jedna – zákaz stání?

Nejlepší odpověď
anonym

Zákaz stání:
Stání znamená uvedení vozidla do klidu na dobu delší, než je doba pro zastavení – doba nezbytně nutná k neprodlenému nastoupení nebo vystoupení přepravovaných osob anebo k neprodleném naložení nebo složení nákladu.
Zákaz zastavení:
Tato značka znamená, že ve vyznačeném prostoru se nesmí zastavit ani po dobu nezbytnou. Tuto značku si zapamatujete stejně jako značku zákaz stání.

Doplňuji:
Logicky zastavení na zákazu stání nevadí,jak již bylo uvedeno výše.
Nechápu jak to jinak myslíš?
Doba zastavení je snad daná:
Tedy vplatí ,že ve vyznačeném prostoru,kde je zákaz zastavení se nesmí zastavit ani po dobu nezbytnou.

Další odpovědi
setapouch

Na zákazu stání můžeš zastavit. Na zákazu zastavení nesmíš zastavit ani stát.

sesednizkola

Ne, nemuze…zkus pouzit mozek)

klumprt

Odpovím citátem z Osudů dobrého vojáka Švejka za světové války:

„Vono je vůbec moc věcí na světě, který se nesmějí dělat, ale můžou se provádět. Hlavní věc, aby to každej zkusil, jestli se mu to povede, když to nesmí, aby to moh.“
Doplňuji:
A k tomu samozřejmě patří tato historka:

Nebo takovejhle případ, co se stal v naší ulici před pěti šesti lety. Tam bydlel nějakej pan Karlík v prvním patře. O poschodí vejš moc hodnej člověk, nějakej konzervatoris­ta Mikeš.

Von měl moc rád ženský a taky mezi jinejma počal chodit za dcerou toho pana Karlíka, kterej měI špeditérství a cukrářství a taky měl někde na Moravě knihařství pod ňákou docela cizou firmou. Když se ten pan Karlík dověděl, že ten konzervatorista mu chodí za dcerou, tak ho navštívil v byté a řek mu: ,Vy si mou dceru nesmíte vzít, vy jeden votrapo. Já vám jí nedám!’ ,Dobrá,’ vodpověděl mu pan Mikeš; ,když si ji nesmím vzít, co mám dělat, mám se roztrhat?’

Za dva měsíce přišel pan Karlík znova a přived si svou manželku a voba mu řekli jednohlasně: ,Vy pacholku, vy jste připravil naši dceru vo čest: ,Zajisté,’ odpověděl on jim na to, ,dovolil jsem si ji zkurvit, milostivá paní.’ Ten pan Karlík začal na něj zbytečně řvát, že mu přece říkal, že si ji nesmí vzít, že mu ji nedá, ale von mu docela správně vodpověděl, že si ji taky neveme, a tenkrát že nebyla vo tom žádná řeč, co s ní může dělat. Že se vo tom nejednalo, von že drží slovo, aby byli bez starosti, že von ji nechce, že je charakter, že není kam vítr, tam plášť, a že drží slovo, že když něco řekne, že je to svatý.

A jestli bude kvůli tomu pronásledovanej, tak že si z toho taky nic nedělá, poněvadž má svědomí čistý a jeho nebožka maminka ještě na smrtelný posteli ho zapřísahala, aby nikdy v životě nelhal, a von že jí to slíbil rukoudáním a taková přísaha že je platná. V jeho rodině že vůbec nikdo nelhal a von měl taky vždycky ve škole z mravnýho chování nejlepší známku. Tedy tady vidíte, že se leccos nesmí, ale může, a že cesty můžou býti rozličné, jenom vůli mějme všichni rovnou.“

zden28

Z vyhlášky č. 294/2015 Sb. : Značka B 28 Zákaz zastavení, zakazuje zastavení nebo stání (tak je to v popisu u značky), kromě případů vyvolaných okolnostmi v provozu (překážka, stojící kolona apod.). Kříž ve značce je zdůraznění zákazu (tj. zastavení i stání). Značka B 29 Zákaz stání, tj. uvedení vozidla do klidu na dobu delší, než je pro zastavení (to je povoleno).

Frogman

@Jugar: Jo, jo, přesně tak jsem to myslel. Díky. :)