Muze se vykastrovane kocce udelat mleko..

..pokud k ni date narozene kotatko od jine kocky.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Svého času jeden sovětský vědátor propagoval masáže vemene u skotu. Jejich účinnost dokázal tak, že masíroval zakrněné vemínko kozla a posléze opravdu nadojil sklenici mléka. Prospěšnost tohoto pokusu si každý domyslete, ale někdy platí, že laik se díví a odborník žasne.

Další odpovědi:

Bronzový

Nevím, ale podle mě teoreticky ano, protože jí nebyly odstraněny mléčné žlázy. A děloha a vaječníky si myslím s tím nesouvisí. Ale to je jen moje teorie.

Bronzový

Kastrované nevím. Ale viděla jsem, že když se kočka bez koťat ujala osiřelých koťátek, tak se jí udělalo mléko. A docela brzo.

Takže těžko říct. Možná ano...?

Pokročilý

Spouštění mléka má souvislost s oxytocinem, buď jej zvíře (tedy i lidská samice) vyprodukuje v návaznosti na porod, a nebo jej vyprovukuje v hlavě - prostě jak se říká hlava to nebere, tak v tomhle případě zase zabere a prostě jí mozek poručí, tohle mládě musíš uživit. Chemicky lze produkci mléka vyprovokovat, ovšem stejně se o ní musí matka přičinit. U kastráta je to možné, ale v případě, že nikdy sama mláďata neměla nebo nekojila tak je to nepravděpodobné.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zvířata

Zlatý Drap 1073
Zlatý beer 710
Zlatý www 558
Zlatý briketka10 346
Zlatý ReHu 306
Zlatý hanulka11 296
Zlatý annas 280
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 257
Zlatý gecco 248

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.