Oprah

Muze se vykastrovane kocce udelat mleko..

..pokud k ni date narozene kotatko od jine kocky.

Nejlepší odpověď
dudu

Svého času jeden sovětský vědátor propagoval masáže vemene u skotu. Jejich účinnost dokázal tak, že masíroval zakrněné vemínko kozla a posléze opravdu nadojil sklenici mléka. Prospěšnost tohoto pokusu si každý domyslete, ale někdy platí, že laik se díví a odborník žasne.

Další odpovědi
anetadela1

Nevím, ale podle mě teoreticky ano, protože jí nebyly odstraněny mléčné žlázy. A děloha a vaječníky si myslím s tím nesouvisí. Ale to je jen moje teorie.

afro.minerva

Kastrované nevím. Ale viděla jsem, že když se kočka bez koťat ujala osiřelých koťátek, tak se jí udělalo mléko. A docela brzo.

Takže těžko říct. Možná ano…?

Q

Spouštění mléka má souvislost s oxytocinem, buď jej zvíře (tedy i lidská samice) vyprodukuje v návaznosti na porod, a nebo jej vyprovukuje v hlavě – prostě jak se říká hlava to nebere, tak v tomhle případě zase zabere a prostě jí mozek poručí, tohle mládě musíš uživit. Chemicky lze produkci mléka vyprovokovat, ovšem stejně se o ní musí matka přičinit. U kastráta je to možné, ale v případě, že nikdy sama mláďata neměla nebo nekojila tak je to nepravděpodobné.