Jana67

Může se voskovka přesazovat,když kvete?

Mám doma voskovku,která mi teď krásné kvete,ale zdá se mi,že bych ji už měla přesadit.Děkuji za odpověď.

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
beer

Nemůže

Všeobecně se rostliny během květu přesazují jen z důvodů zjevných příčin (rostlina chřadne).
Voskovky se navíc přesazují ve stáří méně, více zde:
http://blog.ncu­fov.cz/2010/01/­pestovani-voskovky/
Přesazením vitální rostliny v květu jí jen ublížíš.

Další odpovědi
Braník

Může

Doplňuji:
voskovky jsem přesazoval i v květu,když to bylo nezbytně nutné/malý květináč s malým množstvím živin v půdě/rostlina to přežila,ale je lepší ji přesazovat ,když není v plné vegetaci
Přesazování, množení:

mladé rostliny přesazujeme každý rok, starší rostliny každé 2 až 3 roky. Na jaře lze rostlinu množit stonkovými řízky, které zakořeňují pro teplotě půdy okolo 20

anonym

Nemůže

Doplňuji:
to není z mojí hlavy, kytkám moc nerozumím, to jsem vyčetla, když kvete, tak ne