Může se v dnešní době montovat bojler přímo nad vanu,vodák tvrdí že je to zakázáno!?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Pokud je bojler elektrický tak ne, protože přímo nad vanou je ochranné pásmo 0, což znamená, že v tomto pásmu nesmí být žádný elektrický spotřebič.
Teď nevím přesně, ale v zóně 1 už asi jo.

Další odpovědi:

Viděl jsem,jak vypadá vyrvaný bojler,který padnul do vany.Vešel se tam akorát,ten můj známý opravdu přežil jenom proto,že se mu chtělo na záchod.
Možná,že koktá ještě dnes.

Zlatý

Přímo nad vanou by být neměl. Já mám bojler v druhé místnosti - na půdě. Protože z koupelny nám vedou dveře na půdu. Bydlíme v podkroví a v přízemí není nic. Je to taková menší půdička.

Rodiče mají bojler kus za vanou a prarodiče těsně za vanou.

to je zvláštní,já mám elektrický bojler přímo nad vanou a montoval ho tam servisák

Stříbrný

Miroslav má pravdu, pokud je to elektrecký tak v zóně "" být nesmí!!!
to že ho tam někdo má, nic nemění na zákazu.

Pokročilý

S tím bojlerem nad vanou, který montoval servisák mi to nejde do hlavy.To musel být nějaký fušerák, protože jak píšou již předchozí tak podle předpisů nesmí být ve vzdálenosti 1,5 metru od vany i sprchového koutu žádný elektrický spotřebič.

Stříbrný

Na vybavení koupelny elektro spotřebiči je norma ČSN kde jsou přesně vyznačené jednotlivá místa.Ta se dá koupit v prodejně norem.Jinak bojler není krytý proti stříkající vodě a k elektro instalaci by se mohla dostat. Bojler nemusí být zrovna v koupelně dá se schovat do skříně na chodbě nebo jiné vedlejší místnosti.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.