Lucky11

Může se v ČR rozvést manželství, pokud oba manželé jsou ukrajinské státní příslušnosti?

Odpovědi
Martin2236

Pokud byl sňatek uzavřen před ukrajinskými orgány jsou k rozvodu příslušné ony. Trochu komplikovanější by to bylo pokud by šlo o sňatek církevní zde je rozvod poměrně komplikovaný. Pokud bylo manželství uzavřeno před státními orgány v ČR( nebo na naší ambasádě v zahraničí) jsou k rozvodu příslušné české soudy. Obecně při rozvodu tak nezáleží na státním občanství manželů ale je rozhodné před orgány kterého bylo uzavřeno.