huxa

Může se u dítěte projevit diabetes jako strašně velká vznětlivost při nedostatku cukru?

Jestliže má predispozice k cukrovce?

Nejlepší odpověď
Pájo

Nepředpokládám, že by to byl projev nastupujícího diabetu. Tipoval bych spíše slabší výchovu nebo špatné stravovací návyky.

Mezi vznětlivostí a diabetem není žádná prokázaná spojitost… ;)
(i k té zlobě je třeba dost energie)

Další odpovědi
mosoj

Co to je nedostatek gluózy ?

Hodnoty glykemie pod 3 mmol/l povedou k hypoglykemickému šoku. Pokud do tohoto šoku upadnete a nedostane se vám pomoci můžete umřít. Není na to žádná hranice glykemie. Prostě při hodnotách pod 3 mmol/l můžete kdykoliv do hypoglykemického šoku upadnout.
POkud jste v hypoglykemickém šoku nevnímáte okolí a nepracuje vám mozek ( není vyživován glukozou, která chybí).
Příznaky hypoglykemie
Objeví-li se u vás hypoglykemie, zaznamenáte pravděpodobně některé z následujících příznaků: třes rukou, studený pot, mimořádná chuť k jídlu, zblednutí, bušení srdce, pocity úzkosti nebo zmatenosti, porucha koncentrace, dvojité vidění. Při nastupující hypoglykemii se nemusejí nutně objevit všechny jmenované příznaky, neboť snížení hladiny cukru v krvi je u různých lidí provázeno různými stavy. Je však velmi důležité, abyste se naučili varovné příznaky, které vás upozorní na snížení cukru v krvi, rozpoznávat

Hyperglykemie není tak akutní jako hypoglykemie a ihned se na ní neumírá. Dochází ale k poškození různých tělesných orgánů.

K rozvoji hyperglykemie dochází tehdy, kdy hladina cukru v krvi vzroste nad normální hodnoty. K tomu může dojít po snězení jídla s velkým množstvím sacharidů, při nemoci, vynecháním nebo dodáním nedostatečného množství antidiabetik nebo inzulínu. Při krátce trvajícím vzestupu koncentrace cukru v krvi není obvykle hyperglykemie vážným stavem, avšak enormně zvýšené hodnoty hladin cukru v krvi mohou být velmi nebezpečné, pokud nejsou včas a správně léčeny. Dlouhodobě i jen mírně zvýšené hladiny cukru v krvi mohou vést ke vzniku závažných diabetických komplikací.

arygnoc

cukor je silne návyková látka, horšia (čo sa týka návykovosti) ako nikotín, alkohol či iné látky.
Odvykanie od prijímania nadbytku cukrov je ťažké.
Abstinencia prináša podráždenosť, popudlivosť, vznetlivosť, a všetky znaky typické pre abstinenčné príznaky u nedostatku iných drôg u osôb na ne navyknutých (včítane tabakizmu, alkoholizmu).

Nejedná sa o predispozície na cukrovku ale o závislosť na cukre (sladkostiach).
S liečbou pomôže i odborná pomoc (psychológ, psychiater), nahradenie cukrov fruktózou (sladkým ovocím), telesná aktivita.