lukas.zmizik

může se teoreticky na zemi stát, že by při dešti spadla všechna voda z mraku v jedné velké kapce najednou?

Nejlepší odpověď
anonym

Nie.
Vodná kvapka v oblakoch vzniká kondenzáciou na „nejakom jadre“ (tzv. aerosol).
Kondenzát postupne s pribúdajúcou hmotnosťou padá k zemi a TRIEŠTI sa (aerodynamický odpor).
V nijakom prípade.

Ale bola by to teda pecka, to vám poviem.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Teoreticky určitě, ale prakticky myslím že ne.

briketka10

nee..
kde bereš takovej nesmysl asi
víš, že ti to nesmažou viď :))
jako celou stranu z šedý lišty ..
http://www.bi­lekarpaty.cz/vis/im­g/kapka%20kopi­e.png
Doplňuji:
jaktože je z kri kri anonym ??

led

Teória je krásna, ale…
pri objeme a hmotnosti takejto mrako-kvapky by rýchlosť spojenia sa mrakových častíc vody do jednej kvapky musela byť tak veľká, aby prekonala vplyvy gravitácie Zeme dovtedy, kým sa všetka nezdruží do jednej megakvapky.
Teraz už len teóriu dokázať…

Conchus

Ano, u všech jevů existuje nenulová pravděpodobnost. Za domácí úlohu ji můžeš spočítat.

anonym

no tohle jsem věděl už jako dítě, když jsem plival z výšky. Krásně vidíš, jak nabírá kapka rychlost. při kritické rychlosti se rozpadne na menší a menší kapky. není teda reálně možný, aby na tebe spadla kapka, která bude mít v sobě několik litrů. teoreticky a prakticky je to nereálné pokud tomu nepomůže člověk.