hapiky

Může se ten, kdo tiskne peníze, hájit tím, že je už od revoluce svoboda tisku?

Odpovědi
zvonisek

Kdyby to dělal každý, tak by na zemi byli samí milionáři.

Kepler

No tak, svoboda tisku zas tak úplně není, svobodu tisku má jen majitel médií, jako třeba Babišův Agrofert. Když vypustím náhled, jako že jde o falšování peněz, pak ČNB je jediným legálním tiskařem bankovek a tiskne jako mourovatý a ve velkém. Jak to asi dopadne?

Rakira

ne, je to trestny čin

ivzez

Svoboda tisku se nevztahuje na peníze,
ty může tisknout jenom stát.

Obviněný se může hájit jakkoliv.
Ovšem s touto obhajobou by neuspěl.

hapiky

Rakira: Ta obhajoba doufám, že trestný čin není.