Salvaje

Může se těhotná žena stát dárcem konstní dřeně?

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Raději ne. těhotenství ženu vyčerpává a odběr je svým způsobem pro tělo taky zátěž.

Další odpovědi
Terryle

Záleží asi na jejím zdravotním stavu a na tom, co na to řekne lékař – to musí asi posoudit on. Pokud by třeba dřeň darovala někomu blízkému, komu to může zachránit život, nejspíš to pro ni bude menší zátěž (i se vší nepříjemností odběru), než kdyby žila ve strachu, že blízký umře…

pokazdejinak

vzhledem k tomu, že v těhotenství nesmíte ani darovat krev, tak s kostní dření je to určitě stejné :/

otázka je, pokud je to tak akutní situace, že může jít někomu blízkému o život, tak to možná půjde na reverz, ale běžně určitě ne