Ondrej01

Může se syn na tuto školu dostat?

Zdravím, sháním pro syna střední školu (respektive on, já se zapojuji a kecám do toho) a prý bude mít průměr 1,56 (neboli 1,6), je v 1. pololetí 8. ročníku. Škola požaduje průměr 1,5. Může se syn na tuto školu dostat? A ještě taková podotázka, bere se průměr z celého 8. ročníku + 1. pol. 9. ročníku? Děkuji
Doplňuji:
Tak povídá že ještě zamaká, má tam 5 dvojek a 2 trojky, pololetí ještě neskončilo. :)

Nejlepší odpověď
annas

Odpovědi, které získáte, vyjadřují jen názor, který není pro přijetí rozhodující. Nikdo z nás neví, kolik bude mít škola uchazečů, s jakým průměrem, bude-li vyhlašovat přijímací zkoušky atd.
Každý rok je to jinak. Jaká je pravděpodobnost pro přijetí vašeho syna, může naznačit jedině ředitel školy, na niž se syn přihlásí.

Další odpovědi
Michal Kole

1,56 je dobrý průměr.

Záleží na podmínkách dané školy. Pokud syn v něčem vyniká, hlavně v oboru studia na té dané střední škole tak by mohl ředitel přimhouřit oko.

Taky se zohledňují úspěchy v soutěžích nebo SCIO testování a podobně.

Bere se celá 8mička a půlka devítky.

Taky by šlo řediteli říct, z čeho jsou ty špatné známky a že známkování je neobjektivní, protože jeden učitel dává známky zadarmo a jiný je náročný jak instruktor na vojáky SEAL.
Doplňuji:
Seznam škol a jejich obory ať učební nebo studijní jsou je na webu http://www.in­foabsolvent.cz

Bohužel je nutné jednotlivé školy kontaktovat samostatně.

WeeBear

K druhé otázce – jsem teď v prváku a psala se nám celá osmá třída + 1.pololetí devítky (resp. s tím, že na začátku roku jsme dokládali vysvědčení, že jsme na konci školního roku nepropadli a máme ukončenou školní docházku).

Jinak je otázka, jestli pak škola ze všech tří pololetí dělá konečný průměr a na základě toho přijímá, nebo jestli průměr 1,5 bere z každého pololetí jednotlivě, také jestli je průměr jen orientační – dětí je málo a každá škola se jich snaží nabrat co nejvíce, takže po přijímacích zkouškách, kdyby byl problém není marné zkusit odvolání. V neposlední řadě se už téměř všude dělají přijímací zkoušky – většinou se v potaz úspěšnosti bere 50% přijímacích zkoušek a 50% z průměru vysvědčení, nemá-li to škola stanoveno jinak. Opravdu záleží na konkrétní škole..

Mapel

Záleží na počtu přihlášených žáků a pak je šance na odvolání. Škola si nechává ještě rezervu a někdo z přijatých může odříci.

venkovan

Půl prasete v jitrničkové a ovarové úpravě by mohlo zahmouřit nějaké to oko aby se viděl lepší než skutečný průměr.