monka

Může se strom utopit?

je to trochu divná otázka ale zajímá mě to.

Nejlepší odpověď
kropitko

Ano, když bude ve vodě dlouho, tak se jí tak nasákne,poruší se struktura stromu a pak se potopí(chcete-li utopí).

Dále se může utopit tak, že ho budete mít v květináči, nebo v nějakém ohraničeném prostoru a budete ho intenzivně zalívat, tak bude přelitý a bude po něm,,,

Nevím jaké utopení stromu máte přesně na mysli,,,:-D

Další odpovědi
Lucijej

Přímo ne. Utopení dochízí proniknutím vody do dýchacích cest, to se stromu stát nemůže. Ale když v půdních prostorách, kde je obvykle vzduch, který strom přijímá a přijde větší množství vody a ta vzduch "vytlačí a nahradí ho, tak se strom zajde nedostatkem půdního vzduchu.

hanulka11

voda má velkou sílu a schopnost unášet předměty …odnese i domy natož stromy , vzpomeň si když byly povodně – voda nesla stromy .....
třeba když se na břehu strom vyvrátí ,ale drží ho kořeny a leží ve vodě hodně silný kmen tak vydrží pod vodou

honza19hk

může,existuje strom jehož dřevo má větší hustotu než normální stromy. Jmenuje se Eben a opravdu když ho hodíš do vody jde ke dnu jako cihla.