slipknotak

muze se stat ze budu mit deti tmave pleti ?

moje babicka byla cernoska, muj dedecek je beloch..tata je mulat, maminka je beloska…ja a sestra sme oba belosi a nekde sem cetl ze barva kuze preskakuje generace takze je mozne ze budu mit cerne deti a kdyz sem se ptal moji byvale pani ucitelky tak rikala ze je to velmi pravdepodobne..je to pravda ? me se tomu nejak nechce verit…a jeste k tomu kdyz budu mit deti s beloskou

Nejlepší odpověď
www

Učitelka má pravdu, stát se ti to může. Než přímo černé, spíš tmavé.
Genetika

Další odpovědi
Sůwa

Buď rád, že na tuto možnost jsi předem připraven. Umíš si představit, že by ti babičku zapřeli a tvoje žena by porodila dítě s tmavou pletí? No,já si to raději ani představit nechci 🙂

Sea

Ano, stát se to může, ale nemusí. Tvoje děti také můžou mít tmavé děti, pokud by se ti narodily bílé. Genům neporučíš. Ale buď rád, jsou to velmi hezcí lidé, já sama mám syna mulata (přítel je černoch) a vůbec na to nekoukám. Miluju ho tak, jak je a neměnila bych. Jednou to máš v genech, buď za to rád 🙂 Jen na to asi svou nastávající připrav 🙂

led

Ano je to možné, netreba sa vôbec vzrušovať.
Tento problém mali po 2.svetovej vojne aj deti amerických vojakov -černochov.

ReHu

Určitě ano.
Jen nemyslím, že by byly přímo černoši. Budou to s velkou pravděpodobností mulati, míšenci.
Ale…často to bývají velmi pěkní lidé :).

suaeda

Genetika je záludná věc a dost si lze přečíst na netu. http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Gre­gor_Mendel
V podstatě to funguje asi takto:
1.generace otec B x matka C
2 generace dostává znaky od obou takže >> BC. Samozřejmě záleží, které znaky převládnou (příp. které jsou dominantní nebo recesivní-potlačované)
3. generace potom lze znázornit kombinace (za předpokladu že je další rodič B) takto >> BB , BB , BB, BC. A opět platí to co u 2 generace (dominatní, recesivní).
4. generace pokud je rodič B tak dochází k postupném zeslabování původního znaku C. Zde již má generace jen 1/8 podíl znaku C.

Ella

ano, je to možné, genetika je zrádná věc :)
četla jsem příběh, kde otec černé holčičky byl běloch, matka taky, ale biologický otec toho otce byl černoch a takhle to přeskočilo generaci…

Damiana

S největší pravděpodobností ano. Držím ti palce při volbě partnerky, ta bude muset být hodně smířená a tolerantní, jestli geny vašeho rodu převládnou. A s ní i celá její rodina. Určitě to nezamlčuj, je to nefér a hlavně – pak by to byl teprve mazec!

Market666

Může se to stát, protože geny se prý velice často dědí spíš ob generaci. Takže dítě může zdědit mnohem víc pro prarodičích než po rodičích. Ale není to pravidlo, příroda je zkrátka nevyzpytatelná :)

s1066

ty dežo vždycky