ivosek2

Může se stát Pražskému hradu že zhoří jako Krásna Horka?

shořet

Odpovědi
anonym

Dne 10. března 2012 vypukl na hradě požár, který ho těžce poškodil. Požár způsobili dva romští chlapci ve věku 11 a 12 let, kteří se pokoušeli zapálit cigaretu a z neopatrnosti přitom zapálili trávu na kopci, z níž se pak požár přenesl na hrad. Tito chlapci pocházeli z místní romské osady. Požár způsobil mezi místními obyvateli a Romy značné napětí a lidé obviňovali Romy, že zničili hrad, který lákal do obce turisty. První dny po požáru Romové nepouštěli své děti do školy, protože se obávali msty.

Myslim, ze se to urcite nestane podobnym stylem. Hrad ma jiste mnohem vic zabezpeceni. Kdo by taky nechal upalit presidenta ve svem palaci?