Může se stát, aby se bílemu páru narodilo černé dítě? Jaká je asi tak pravděpodonost?

Nejlepší odpověď
Tw!st

může, pokud byl jeden z prarodičů černý, pravděpodobnost je poměrně vysoká

Další odpovědi
dubraro

Může. 25% pokud byl jeden z prarodičů černý.
Kromě toho u nás obíhá v populaci nějaké procento afrického genofondu přinejmenším od doby osvobození části země americkou armádou. Takže nečekané narození tmavého dítěte se občas stává.

BTW: Genetické dědictví se může projevit nečekaným způsobem. Mám kamarádku, jejímž otcem byl černý Kubánec. Má světlou pleť, ale černošskou postavu, obličej a vlasy. Úžasné nadání pro sport a tanec. A porozumění zvířatům.