Saurus

Může se s oparem na rtu na bazén?

Dnes ráno se mi objevil na rtu opar, neměla jsem ho už snad několik let a zrovna dnes musel vyrazit, potvora. Na zítřek máme s rodinou naplánovanou návštěvu bazénu, tak nevím, jestli je vhodné, abych tam chodila když mám ten opar – můžu takhle někoho nakazit? Nebo existuje přímo nějaký předpis který návštěvu bazénu s oparem zakazuje? A existuje nějaká šance jak se ještě do zítřka té potvory zbavit? 🙂 Děkuji.

Nejlepší odpověď
www

Toto infekční onemocnění přenosné je (viz odkaz),
ale v bazénech je voda povinně dezinfikována – problém s koupáním tedy nebude 😉

Zdroj: www.ordinace.cz/cla­nek/opar-8211-herpes/

Další odpovědi
hanulka11

Šance se ho zbavit je pramalá -jedině si kupte náplast na opary.
Nevím tedy zada by někdo prohlížel zda máte či nemáte opar?Inu u vás je to možná jinak

tom004

Ještě,jsem neslyšel,že by opar byl nakažlivý.A,není důvod,proč byste,nemohla jít do bazénu.Ze zkušenosti známých vím,že dobře funguje „Tee Tree“,jestli je to správně napsané,nevím,ale říkají tomu,týtrý.Dá se koupit v lékárně.Drahá vodička,ale prý funguje,nejen na opary.

Ella

Myslim, ze neni problem jit s oparem do bazenu, zadny zakaz na to neni – chodi tam zeny s menstruaci a po vetsinou i lide s mnohem horsimi zravotnimi problemy nez je obycejny opar, napr. plisnemi a prenosnymi bradavicemi! To je pak radost kdyz zjistite, ze jste neco takoveho chytili, no ne?

Pokud si nebudete do oparu rypat a nechate ho v klidu, muzete jit bez obav do bazenu, jinak bych se bala stipani od chlorove vody. Bohuzel do zitrka se vam nepodari ho nijak odstranit =(
Muzete zkusit ty naplasti, ktere ho ucini prakticky nevyditelnym, ale jsou dost drahe na jeden opar, jednou za par let a ja pouzivam takovou malou masticku, ktera ma urychlovat hojeni, myslim, ze se jmenuje Herpesin nebo tak – v lekarne, stoji asi devadesat korun. A kdysi za mlada jsem si na opar napatlala pres noc zubni pastu, aby se zasusil, ale uz si nepamatuji, jestli to nekdy zabralo :D

Preji krasny den u bazenu! :D

Lékárna

Pěkný den.Běžným řešením je použití přípravků Vectavir,Zovi­rax,Herpesin,Kos­mín,Tea Tree Oil apod.Oblíbená je také náplast Compeed.

Preventivně je vhodné použití vitaminu řady B.
Více přípravků v kategorii Vlasy,pokožka a nehty naší lékárny.

Zdroj: www.lekarnavlip­kach.cz