Avatar uživatele
LejdyTerr

Může se rozletět akvárko, které stojí na pračce?

Mám akvárko na pračce, protože se mi jinam nevejde. Je na 54litrů a pračka pere na 1100 otáček. I když je akvárko těžké, tak při praní trochu poskakuje. Může prasknout, nebo se rozlepit to sklo?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4117 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
BANAN93

jestli v něm máte i rybyčky, tak musejí být hrozně šťastné :D

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
M.

Já bych se i bála, že by mi to akvárko přeskákalo ke konci pračky a sletělo. Sice bude těžké, ale přesto. :)

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

Tak to jsi odvaha- toto bych neriskovala . Mohu říct pravdu, že by mne nikdy nenapadlo postavit cokoliv na pračku i když pochodující nemám .
Doplňuji:
ale šlo by udělat takovou „nástavbu " abys ho nad pračkou mohla mít – z desek smontovat boky a horní desku tak aby se pračky nedotýkaly a "zašoupnout na pračku“ a na ní by pak v klidu mohlo akvárko stát

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

to poznáš až uslyšíš ránu a sklo bude všude. Nicméně vibrace škodí každému materiálu.To že je lepené je výhoda ,jelikož silikon vibrace mírně pohlcuje ,ale stejně je dost velká pravděpodobost že praskne,to že by se rozlepilo je nepavděpodobné,spíš odskáče z pračky na zem.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
hanulka11

muselo by se to udělat kvalitně vyztužit i zadní stranu, aby pod váhou akvárka se to nerozjelo – jistě si tvůj manžel s tím poradí

před 4117 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Michal Kole

dynamické síly se určují dost blbě.

a při nich nejčastěji se poručí pevnost mezi jednotlivémi „krystaly“ hmoty u kovů zejména pokud je obráběna a jsou „přezezány“ vlákna.

větší pevnost mají kované součásti – tvářené – tlakem

a nemají mít ostré „změny“ tvaru, ale plinulé přechody rádiusy

před 4117 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zvířata