Avatar uživatele
ptáč

Může se provést celková amputace, aby pacient přežil?

Doplňuji:
Myslím tím případy, kdy je nutné při závažných nemocech amputovat končetiny. Nebo byl znám případ Arona Ralstona, to je americký horolezec, který v roce 2003 spadl do jedné skalní průrvy a nemohl se z ní dostat, ruku mu totiž zavalil kámen a jedinou nadějí, jak se ze skály dostat, bylo osvobodit si ruku. Aron proto vzal kapesní nůž, který měl po ruce, a amputoval si pravé předloktí. Tak jestli je možné zachránit člověka amputací hlavy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 3415 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
zjentek

starostí tě zbaví amputace hlavy

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
setapouch

Myslíš jako přestat zásobovat mozek od kyslíkem?
Doplňuji:
Jak vidno, můj mozek už kyslíkem zásobovaný není. Původně jsem použil jiná slova a nedostatečně jsem si to po sobě přečetl.

Upravil/a: setapouch

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
arygnoc

samozrejme, že sa táto amputácia môže previesť, prevádzala sa i v minulosti a prevádza sa napr. na strednom východe a kaukaze dodnes.

bohužiaľ, úspešnosť je 0% (zatiaľ to nikto neprežil).

;-Q

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Funna

fakt tuhle otázku myslíš vážně? jak můžeš srovnávat amputaci končetiny s oddělením hlavy?…lidé sice žijí jen s půlkou těla, (od pasu dolů, takže nějaká upižlaná ruka je proti tomu sranda), ale mozek řídí veškerou činnost v těle a srdce zase dodává mozku kyslík…teoreticky by bylo možné, při dostatečném okysličování hlavu udržet při životě (ale píšu teoretitick)y, ale samotné tělo bez hlavy v žádném případě…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek