Bronzový

Může se provést celková amputace, aby pacient přežil?

Doplňuji:
Myslím tím případy, kdy je nutné při závažných nemocech amputovat končetiny. Nebo byl znám případ Arona Ralstona, to je americký horolezec, který v roce 2003 spadl do jedné skalní průrvy a nemohl se z ní dostat, ruku mu totiž zavalil kámen a jedinou nadějí, jak se ze skály dostat, bylo osvobodit si ruku. Aron proto vzal kapesní nůž, který měl po ruce, a amputoval si pravé předloktí. Tak jestli je možné zachránit člověka amputací hlavy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

starostí tě zbaví amputace hlavy

Další odpovědi:

Stříbrný

Myslíš jako přestat zásobovat mozek od kyslíkem?
Doplňuji:
Jak vidno, můj mozek už kyslíkem zásobovaný není. Původně jsem použil jiná slova a nedostatečně jsem si to po sobě přečetl.

Zlatý

samozrejme, že sa táto amputácia môže previesť, prevádzala sa i v minulosti a prevádza sa napr. na strednom východe a kaukaze dodnes.

bohužiaľ, úspešnosť je 0% (zatiaľ to nikto neprežil).

;-Q

Stříbrný

fakt tuhle otázku myslíš vážně? jak můžeš srovnávat amputaci končetiny s oddělením hlavy?...lidé sice žijí jen s půlkou těla, (od pasu dolů, takže nějaká upižlaná ruka je proti tomu sranda), ale mozek řídí veškerou činnost v těle a srdce zase dodává mozku kyslík...teoreticky by bylo možné, při dostatečném okysličování hlavu udržet při životě (ale píšu teoretitick)y, ale samotné tělo bez hlavy v žádném případě...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1606
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1279
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 716
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.