Muze se pouze z naberu krve zjistit , ze ma clovek nador v tele ? ( je to pouze otazka – nic osobniho ). -iv-

Nejlepší odpověď
hanny 2

Určitě se z krevního obrazu pozná rakovina krve, ostatní druhy ne, pokud se cíleně nepátrá po tzv. rakovinových markerech, které se vyskytují u některých druhů rakovin -tyto vyšetření se však většinou dělají u lidí, co již daný druh rakoviny měly a kontroluje se úspěch léčby či znovuobjevení vyléčené rakoviny. Dále se z krve dá zjistit chudokrevnost – anémie, která bývá u velké většiny rakovin a pokud pro ni není žádný jiný důvod )nedostatek vitamínů, železa…), tak její objevení může nabádat k hledání nádoru v organismu.

Další odpovědi
žolik

odběr krve ukáže hodně,dlouho to trvá,odběr krve ukáže všechno,jen odvahu nic nezanedbát.

tazatelka

JIstě, dá. Nádorové markery se objeví, ale lékař musí zadat určitý typ rozboru.