ratava

může se postupně působící síla na těleso stát „součástí“ tělesa

např: Bude-li si člověk (těleso) každý den postupně oblékat jedno tričko (síla), tak se za XY dní pod tíhou triček „zlomí“, nebo si postupně zvykne na narůstající sílu a tím se jednotlivá trička stanou jakousi jeho „součástí“?

Nebo: postavím-li na dva sloupky přepážku (těleso), na kterou budu každý den stejnou přepážku přidávat (síla), tak se pod tíhou jednotlivých přepážek ta prvotní zlomí, nebo se vždy působící síla rozprostře i na všechny přidané (rovnoměrně), které se tím pádem stanou jakousi součástí původní přepážky?

Nejlepší odpověď
fcoop

Vše má svou mez únosnosti.
Takže tvrzení,že „Alkohol,podávaný v malých dávkách,neškodí v jakémkoli množství“ není pravdivé.Například.

Další odpovědi
arygnoc

nie, nemôže si zvyknúť, nevznikne tričkočlovek. Po istej hranici sa zrúti, pod tiažou tričiek sa zlomí.
Počet nosených tričiek sa stáva vlastnosťou, nie podstatou človeka (telesa). Nikdy neobsiahne toľko tričiek, aby jeho hmotnosť bola nekonečná (ako je napr. rýchlosť telesa, kde sa jeho hmotnosť s postupne narastajúcou rýchlosťou zväčšuje (teória relativity) – nikdy nedosiahne rýchlosť svetla, teda nekonečnú hmotnosť).

poa.li

Ano, myslím, že ty přepážky se vlastně jedním celkem stanou. Nikoliv však vlastní soudržností, ale vlivem síly – té gravitační. Jednotlivá prkýnka se vzájemně zpevňují. Takže ano.
S těmi tričky nevím, nevím… Myslím, že ty přepážky jsou lepší příklad jevu,který je zajímavým námětem k přemýšlení… díky…

Mapel

Síla není hmotná, ale přeměňuje se na jinou energii.

Tričko je elastické a tím, že ho obléknu, tak působím na tričko silou, aby se roztáhlo na můj objem a tričko naopak působí na tělo a snaží se tělo stáhnout. Tímto na sebe působí dvě síly a většinou to dopadne tak, že síla těla naruší elastičnost a tričko je vytahané. Síla se přemění na změnu vlastností materiálu.

Pro názornost, když tlačím dlaněmi proti sobě a začnu s nimi pohybovat v opačném směru (začnu je třít) přemění se síla v teplo.

Jeden druh energie se mění v jiný druh energie a nemůže se stát součástí tělesa v tom smyslu jak je položená otázka. Síla je jednou z vlastností tělesa. V tomto smyslu je součástí tělesa.