Swatas

Může se policie hrabat v bankovních účtech a dalších podobných věcech pouze na základě vyšetřování trestného činnu?

Může se policie hrabat v bankovních účtech a dalších podobných věcech pouze na základě vyšetřování trestného činnu (např podezřelé osoby), při kterém ještě nebylo na nikoho podáno trestní oznámení?

Nejlepší odpověď
baghira

Samozřejmě že může (s patřičným povolením). Vyšetřování je ve stádiu „neznámého pachatele“, a podle toho, co při vyšetřování najdou, můžou konkrétní lidi obvinit kdykoliv později.

Asi je absurdní představa, že by policie napřed zjistila pachatele a pak prováděla vyšetřování. Většinou je to naopak.