Nela1209

Může se pes zúčastnit psí soutěží když nemá papíry?

Může se pes zúčastnit psí soutěží když nemá papíry? My bychom chtěli přihlásit ale nevíme jestli vůbec můžeme.

Nejlepší odpověď
iceT

Zkus kuknout sem,třeba ti to pomůže
http://www.cz-pes.cz/diskuse/9_5269_0­.html

Další odpovědi
Drap

Otázkou je na co se ptáš, zda na výstavy či na zkoušky toho co pes umí. Na výstavy pes nemůže, kromě pořadaných „sranda akcí“ soutěží krásy pro voříšky a podobně. Pracovních soutěží a závodů , kromě vrcholných akcí je možno se takových akcí zůčastnit.Podobné závody a soutěže se pořadájí snad ve všech oblastech kynologie. Pořádá je i většina kynologických klu­bů.

anonym

Pokud „papíry“ myslíš průkaz původu čili rodokmen, tak je mnoho různých soutěží a každá má svoje propozice a podmínky, za kterých se může pes zúčastnit.
Nevím jaké dovednosti nebo výcvik váš pes zvládá, může se jednat o různé soutěže od tance se psem, po chytání talíře a běh s překážkami, soutěže psích spřežení, dostihy atd. až po zkoušky lovecké, služební, záchranářské, lavinové, slepecké, asistenční, canisterapeutické atd.
Na některé soutěže a zkoušky je možné přihlásit pouze psa s PP, někde je možné zúčastnit se i se psem bez PP a některé akce jsou pořádány POUZE pro psy
bez PP.
Takže abychom tady mohli správně odpovědět, je třeba napsat nějaké doplňující informace.

marci1

Ne, ale existují i soutěže psů bez PP, tzv. „Voříškiády“.

MonkeyKing

Podle ustanovených pravidel nesmí, ale můžete to zkusit, pokud to je nějaká menší soutěž.