Avatar uživatele
Registrovaný

Může se občanský průkaz kopírovat? Dělají to běžně některé instituce, ale ...

jaký zákon popisuje nebo určuje manipulaci s OP?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

S vaším souhlasem může být váš OP klidně okopírován..., je to vaše volba, protože onen souhlas dát nemusíte a vaši OP pak nikdo okopírovat nemůže.

Pravdou je ale, že pak nejspíš nedosáhnete u takovéhoto subjektu (který chce okopírovat vaš OP a vy mu nedáte souhlas) požadované služby :-(
Doplňuji:
Zákon o občanských průkazech
§ 14/1.a
Občan je povinen chránit občanský průkaz před poškozením, zničením, ztrátou, odcizením a ZNEUŽITÍM

http://www.sagit.cz/…

--------

Dalším předpisem je pak nejspíš zákon na ochranu osobních údajů...

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

ale...s vaším souhlasem
Já na pojišťovně i v bance musela podepsat lejstro, že si kopii mého OP můžou založit.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.