Avatar uživatele
dudu

Může se někdo neregistrovaný dostat do interní pošty těchto stránek?

Táži se proto, že jsem ve zdejší vnitřní poště byl osloven tímto textem:
Ahoj příteli
Jak se máš? Mé jméno je Susan Jane Helms, generálporučík v letectva Spojených států a bývalý astronaut NASA, viděl jsem Váš e-mail a rozhodl se kontaktovat v něčem důležitém, žena integrity, nejsem vás kontaktovat za dětinské hry, spíše i mají ziskový něco podělit s vámi.
Neposílejte nepodaří kontaktovat na této e-mailové adrese: xxxx
Laskavě odpoví zpět.
Hezký den, jak jsem očekával svůj názor brzy.
Lt generál, USAF. Susan J. Helms.
Určitě se jedná o nějakou nekalost, ale zaráží mě cesta, kterou je žádáno o kontakt! Máte někdo stejnou zkušenost?

Krátce po nahlášení mně admin informoval, že účet uživatele byl smazán.
Rád bych se někdy s dotyčným, který si tropí srandu ze starého chlapa setkal osobně. Kontakt by byl stručný a ruční.

Upravil/a: dudu

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, ivzez, redy před 2667 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lamalam

Jo, podobná blbost mi už také jednou přišla.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
ivzez

Nevěřím tomu, že by se tu někdo neregistrovaný dostal do vnitřní pošty.
Mnohem pravděpodobnější je dočasná registrace a rozeslání zpráv všem,
kdo nemají uzavřený profil.

Mně tady ještě nikdy nic podobného nepřišlo, ale dvakrát
jsem se s tím setkala jinde → tam, kde nelze profil uzavřít.
[I tam zprávy rozesílal „registrovaný uživatel“ – zaregistroval
se jenom kvůli rozeslání zpráv.]

________

@Kepler:

Nemáte (nebo neměl jste) v profilu uveden svůj e-mail?
Nebo nemáte ho uveden někde jinde?

Zjistit IP není až takový problém, otázka je komu by k čemu byla. Většina lidí používá IP adresu dynamicky poskytovanou operátorem (poskytovatelem připojení k internetu), klidně může mít každý den jinou IP… A naopak za jednou
IP se může „skrývat“ více uživatelů, kteří mají stejného poskytovatele připojení
v ± stejné lokalitě.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
bolak

No a kontaktovals ji, ty šťastlivče? Mít za přítele generálporučíka z letectva USA, to se málokomu poštěstí, doufám, že sis takovou příležitost nenechal ujít 🙂

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

Pani generálka si vyberá zákazníkov pomocou nevinného predbežného kontaktu.
Vaše naše kontakty rozhadzujeme za priehrštia na internete a preposielaním emailov priateľom i nepriateľom.
Čert nikdy nespí číta vaše naše adresy v týchto rozhadzovaných kontaktoch a kde nemôže, pošle generálporučíčku alebo aspoň poštára…
Aj na týchto stránkach už klopali a niekoľkokrát im bolo otvorené. Veď kto by neotvoril zvodnej donáške voňavej pizze…
Ak si všimnete, vždy sa v texte objavuje možnosť finančného zisku, lákadlo ktorému ani Adam v Raji neodolal…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
JájsemRaibek

I mně dnes přišlo od toho generála takové psaníčko.
A proč neregistrovaný? Mohl/a se registrovat jen proto, aby napsal/a zprávu, popř. se poté smazat.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
luckykubrt

Taky mi to přišlo. Asi nějaká blbost. :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kepler

Podobná zpráva mi už taky přišla, ale na běžnou mailovou adresu. Co se IP týká, nedávno tady někdo (registrovaný) tvrdil, že ví, jak se do ní dá dostat. Měl jsem za to, že by to nemělo být možné. Tak jak to je?

Upravil/a: quentos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Zbynas

dudu: nejslavnější podvod je z ruska, kdy někdo dost dobrou češtinou žádal o příspěvek na kamna, že jestli si je nekoupí, tak umrzne. To naletělo snad nejvíc čechů v historii těhle spamů :D

Kepler IP je docela veřejná věc, ale záleží na skillu, co kdo s ní dokáže :)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
dudu

ad bolak: žádné techtle s touto paní jsem neměl, nemám a snad míti nebudu možná proto, že jednoho skutečného generálmajora jsme už v rodině měli. Mimochodem, ta pravá generálka je podle fotky ve Wikipedii docela sympatická paní.

před 2668 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

ivzez: ano, v profilu mám uveden i svůj mail, chtěl jsem být v kontaktu s adminem. Ta adresa by se ale cizímu uživateli neměla ukázat. Nevím, možná se pletu.

před 2668 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Myslela jsem,
jestli jste svůj e-mail neuvedl do informace „O mně“.
Teď ho tam nemáte, ale možná jste ho tam měl dřív?

Jestli ne, muselo by jít o nějakou chybu zdejšího systému.

před 2665 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
dudu

ad Kepler: no právě, jestliže jakýsi pacholek zneužívá vnitřní systém, admin má určitě možnost jej zjistit a přijmout opatření.

před 2668 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Ad dudu,

mně se to stalo několikrát. Dotyčný se jednorázově přihlásí a rozesílá zprávy. Stačí se podívat na jeho nově založený profil.

Tehdy jsem to hlásila adminovi, hned jeho nick smazali a adresu blokovali.

To je stejné jako s podobnými zprávami, které chodí na mail.

před 2668 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Jestli se sem někdo zaregistroval za účelem rozeslání zpráv, je mu případný úplně jedno. Založí si přes jinou IP nový nick a pojede vesele dál.

Na jednom webu jsem se v podobném případě (měli jen jeden za 10 let) setkala se zajímavým přístupem admina → prodloužil interval pro odesílání zpráv.

Kdyby odesilatel musel před odesláním každé zprávy čekat 5 nebo 10 minut, asi by ho to otrávilo…

před 2668 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
ivzez

Oprava:
… je mu případný BAN úplně jedno.

před 2668 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

O tom silně pochybuju. Mně se už někdo dostal dokonce i na soukromou mailovou adresu! Admin od toho dává ruce pryč.

před 2668 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek