Může se nějak poškodit motor, pokud nebyl vyměněn olej po 20 000 km a auto už má najeto 25 000km? Je to mondeo, nafta.

Nejlepší odpověď
jaroš

Určitě ne Výrobce má své rezervy.Ale doporučuji ho vyměnit.

Další odpovědi
Drap

Překročení o 5.000 by nemělo mít žádné následky. Samozřejmě je to taky otázka kvality oleje a namáhání motoru, ale takovéto překročení nic neovlivní. Snad jedině v případě že se jedná o nové auto, tak by mohl být problém s garančním servisem. Ale stejně radějico nejdříve vyměnit.

Hlada

Nějaké rezervy jsou, ne ale tak velké, jak byly v minulosti. Mondeo Mk1 mělo interval výměny 10 000 km, Mk2 15 000 km, Mk3 20 000km, přitom konstrukce motoru zůstala v podstatě stejná. Spoléhá se na vyšší kvalitu oleje. 25% navíc je na hranici. Špatným olejem se snižuje životnst ložisek v turbu. Olej vyměňte co nejdříve.

kablik

zajímalo by mne proč ho neviměníš, když to jistě víš, nebo jsi snad zrovna na cestě kolem světa a projíždíš pouští Gobi a ne a ne narazit na solidní autoservis?