Michal Kole

Může se na „dušičky – památku zesnulých“ položit „veneček“ byť polystyrénový někam ke vstupu na hřbitov a ne až na hrob

či rozptylovou loučku ?

V Rakovníku je rozptylová loučka až na konci hřbitova na kopci a tam se mi zrovna nechce šplhat ☹

Je možné věneček odložit na nějakém „opuštěném“ hrobě ? Neznesvětí se tak „památka na nebožtíka“ ?

Nejlepší odpověď
anonym

nezesvětí,ale je to asi stejné jako by jsi ty slavil narozeniny a tví blízcí by dali dárky sousedovi protože ty bydlíš dál,to se dává na hrob těm kteří ti chybí,nebo tvým blízkým,tím že to dáš někam tak už to ztrácí význam víš

Další odpovědi
Sůwa

Možná někomu budu připadat cynická, ale já na hřbitov nechodím vůbec a žádné věnečky nikam nekladu. Nemyslím si, že bych tím nějak svým zesnulým ubližovala, protože na ně myslím stále a stádní projevy z duše nenávidím. Pro někoho je ta vzpomínka pouze jedenkrát ročně stejně jen formalita a kdo skutečně truchlí, cesta na hřbitov mu nepomůže, spíš uškodí.

hanulka11

pokud chceš uctít dotyčného zesnulého je třeba věneček dát tam kde je pochován , položit věneček u vrat je nesmysl- nebuď líný a dojdi tam kam je třeba.

Rocker

Jen tam hezky dojdi,nejsi tak starý,abys to nezvládl.Chodí tam i 80leté babičky o holi,jednou za rok ti to neublíží.

terry

Ty máš teda nápady.
Buď chceš uctít památku dotyčného nebo nechceš. A pokud se ti nechce jít ten kousek, pak evidentně nechceš. Pak zapal doma svíčku a neptej se na blbosti.