zjentek

Může se mrkev a petržel přes zimu nechat v zemi?

urodila se mi „fůra“ té kořenové zeleniny, že na to ani nemám prostory ..můžu to teda nechat v tý zemi a přes zimu si chodit „vydloubnout“ pod sníh?

Nejlepší odpověď
gecco

Jo – dělával jsem to tak, vždycky jsem jen vyryl na okamžitou spotřebu…
😉
Akorát bacha na divočáky, zajíce a srnky – tahle ´havěť´ si několikrát pochutnala místo mne.

Další odpovědi
Klaproth

Ano, jeden rok jsme také nestihli sklidit vše. Přes zimu to vydrželo v pohodě.

dudu

Velmi záleží na zimně. Pokud bude mírná, lze ponechat v zemi i brambory a brzičko z jara je prodávat jako „echt“ rané. Jinak ovšem jsou Tvoje dotazy k zahradničení fakt na zabití. To se určitě splní pokud uděláš přednášku pro místní zahrádkáře.