intop

Může se motorkářská helma používat i na kolo?

Když nemám helmu na kolo, můžu použít tu na motorku?

Doplňuji:
Posměšky nehrozí, všichni jsou v tomhle vedru doma zalezlí nebo u vody.
Mám to jen na ježdění v lese. No, snad si na to zvyknu. Díky za odpověď.

Nejlepší odpověď
odik

Pokud Vám nebudou vadit:
# posměšky lidí z okolí;
# její několikanásobně větší hmotnost (na kole, to bude dost znát);
# horší větrání (při pomalé jízdě na kole se do ní nedostane dostatek vzduchu).
Tak by neměl být žádný problém. Helma na motorku je schválená do provozu a měla by mít větší účinnost než ta na kolo … obráceně to ale rozhodně nejde (helmu na kolo mít na motorce).

Já osobně bych ale pořídil schválenou helmu na kolo.

Další odpovědi
HonzikPernik

Ano, může.

anonym

Vždyť mezi motorkářskou helmou a helmou na nějaký ten freestyle v lese na kole není snad ani rozdíl, ne?
Co tím myslíš „může“? Kdo ti to zakáže?

intop

kapitán: Mezi helmou a přilbou je rozdíl? Od kdy? Je to přece synonymum, ne?
Jinak přesně takhle jsem to myslel, na takové ty sjezdy.