Může se moje dcera nechat odvolat proti ředitelské dutce?

Dobrý den, moje dcera mě požádala o omluvení tělesné výchovy a místo toho se zůčastnila s kamarádkou komisionálního přezkoušení.Věděla jsem o tom já a věděli o tom přítomní učitelé komisionálího přezkoušení . Poté mi volala učitelka tělesné výchovy, že moje dcera se nedostavila na tělesnou výchovu.Řekla jsem, že to měla předem omluvené v žákovské knížce.Ale nikdo jí ji nepodepsal předem.Po 2 tydnech moje dcera obržela dutku ředitele školy.Může se moje dcera nechat odvolat? Děěkuji předem za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ježíš, koho to zajímá, na vysvědčení se to nepíše, nikam se to vlastně nepíše, nic z toho nevyplývá. Já jsem na gymplu taky dostal ředitelskou důtku, pak už jsem nikdy nikde o ní neslyšel, ani jsem jí neviděl, takže to bylo jen takové trapné nic.
Jestli máš s tím problém, tak bych místo psaní na net, šel za panem ředitelem a v klídku si to s ním slušně vysvětlil, předložil důkazy neoprávněnosti udělení. Nepochybně to pochopí a důtku stáhne. ;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Učitelé těláku bývají obvykle největší prudiči (takové trochu gumy, no:-))). Jestli to chápu správně, tak dceři učitelka nepodepsala tu omluvenku. Takhle to ale může vypadat, že ji vůbec neukázala nebo dokonce, že žádnou neměla, nepřišla, neomluvila se a ty jsi to pak našrábla do žákajdy dodatečně. Ale zase na druhou stranu, proč by se měla dcera někde odvolávat. Ty jsi její matka, zajdi si za třídní a vysvětli jí(mu) jak to bylo. Pokud byla v té době na přezkoušení a ne někde za školou, mělo by to být v pořádku.

Zlatý

Z čeho by se měla nechat odvolat ? Může se odvolat proti udělení důtky ředitele, ale nemyslím, že by jí to v něčem pomohlo.

Stříbrný

důtky slouží výhradně k upozornění rodičů na chování žáka/studenta, takže jestli o tom víte, nezatěžoval bych se s tím. V osmé i deváté třídě jsem měl ředitelskou důtku, nikde to po mě nechtěli, jen na ně jsem měl vždy dostat podpis rodičů, který obstarala spolužačka, samozřejmě za protislužbu :)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.