Leona43

Může se moje dcera nechat odvolat proti ředitelské dutce?

Dobrý den, moje dcera mě požádala o omluvení tělesné výchovy a místo toho se zůčastnila s kamarádkou komisionálního přezkoušení.Věděla jsem o tom já a věděli o tom přítomní učitelé komisionálího přezkoušení . Poté mi volala učitelka tělesné výchovy, že moje dcera se nedostavila na tělesnou výchovu.Řekla jsem, že to měla předem omluvené v žákovské knížce.Ale nikdo jí ji nepodepsal předem.Po 2 tydnech moje dcera obržela dutku ředitele školy.Může se moje dcera nechat odvolat? Děěkuji předem za odpověď.

Nejlepší odpověď
Alesh

Ježíš, koho to zajímá, na vysvědčení se to nepíše, nikam se to vlastně nepíše, nic z toho nevyplývá. Já jsem na gymplu taky dostal ředitelskou důtku, pak už jsem nikdy nikde o ní neslyšel, ani jsem jí neviděl, takže to bylo jen takové trapné nic.
Jestli máš s tím problém, tak bych místo psaní na net, šel za panem ředitelem a v klídku si to s ním slušně vysvětlil, předložil důkazy neoprávněnosti udělení. Nepochybně to pochopí a důtku stáhne. 😉

Další odpovědi
Damiana

Učitelé těláku bývají obvykle největší prudiči (takové trochu gumy, no:-))). Jestli to chápu správně, tak dceři učitelka nepodepsala tu omluvenku. Takhle to ale může vypadat, že ji vůbec neukázala nebo dokonce, že žádnou neměla, nepřišla, neomluvila se a ty jsi to pak našrábla do žákajdy dodatečně. Ale zase na druhou stranu, proč by se měla dcera někde odvolávat. Ty jsi její matka, zajdi si za třídní a vysvětli jí(mu) jak to bylo. Pokud byla v té době na přezkoušení a ne někde za školou, mělo by to být v pořádku.

Drap

Z čeho by se měla nechat odvolat ? Může se odvolat proti udělení důtky ředitele, ale nemyslím, že by jí to v něčem pomohlo.

huxa

důtky slouží výhradně k upozornění rodičů na chování žáka/studenta, takže jestli o tom víte, nezatěžoval bych se s tím. V osmé i deváté třídě jsem měl ředitelskou důtku, nikde to po mě nechtěli, jen na ně jsem měl vždy dostat podpis rodičů, který obstarala spolužačka, samozřejmě za protislužbu :)