Může se mi někdo erudovaný vyjádřit ke spojení: „přijdu déle“? je to spisovné?

Přijde mi platit 300 – 1500 Kč za odbornou odpověď od ústavu jazyka hodně.
Zajímá mne pouze názor odborníka.

Nejlepší odpověď
hanulka11

zde si přečtěte názor odborníka na j.č.

: Dobrý den, chci se zeptat, zda je v pořádku, když někdo řekne „Přijdu déle“. Mě osobně to trhá uši, podle mě má říct „Přijdu později“. Vedu tento spor s kolegy v kanceláři a pořád mě přesvědčují, že je možné říct obě varianty

ODPOVĚĎ: Samozřejmě máte pravdu Vy. Přijdu je dokonavý tvar slovesa, nemůže označovat děj, který trvá „déle“.

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/odpo­vedi.asp?t=SLO­SAR&strana=2