Geminka

Může se manžel dovolat neplatnosti rozhodnutí rozvodu manželství?

Rozhodnutí o rozvodu manželství mi bylo doručeno začátkem března, dne 17.3.2014 byl posledním termínem pro odvolání. Jakým dnem u manžela netuším, protože si nepřevzal poštu. Počala běžet 15ti denní lhůta na odvolání. Dne 7.4.2014 měl srdeční příhodu, jež má za následek poškození mozku a manžel není způsobilý k právním úkonům.
Z jakého titulu se o něj nyní mohu postarat i co se tyká formalit na úřadech? Lze rozhodnutí o rozvodu nějak napadnout? Manžel nemá nikoho jiného, než mě a naši nezletilou dceru, která je v mé péči.
Děkuji za rady Milka

Odpovědi
zzzzz

Pokud nemá rodiče, ani sourozence, tak jste nejbližší příbuzní i s dcerou, takže ano postarat se můžete.

Pokud by Vám náhodou na úřadě nevyšli vstříc, podejte žádost, aby mu byl ustaven opatrovníka to z úřadu ze sociálky, ten by se o úřední věci pak postaral. Jeho práci pak můžete kontrolovat.

Jste zástupcem dcery a ta je jeho nejbližší příbuzný, takže si myslím, že problém nebude, ale někdy prostě na úřadě člověk narazí na slepici .-(((