Wanted_man

Může se kombinovat lek Tralgit a Algifen? (oboje dvoje jsou kapky)

Nejlepší odpověď
anonym

Obecně nemají vzájemnou kontraindikaci.
Ale – co tě vede k jejich současnému užívání???
___
Obé jsou ´oblbováky´, takže hlavně nepřežeň celkovou medikaci! – a zařiď si, aby na tebe někdo dohlížel. Samozřejmě nesmíš řídit nebo dělat jinou činnost závislou na přesné motorice a jasném myšlení.
😉
BTW – pokud máš nějaký akutní problém (zřejmě bolestivý), zajdi si k lékaři…

Další odpovědi
mosoj

V poslední době se začínají používat různé kombinace léčivých látek pro tlumení bolesti. Jeví se jako účinnější než jednotlivé složky samostatně. Algifen je spasmolytikum a nemá se kombinovat s protizánětlivými léky , paralen, ibuprofen a pod.
S Tramalem bych ho nekombinoval. Nicméně pokud dodržíš odstup mezi dávkami min 6 hodin můžeš to střídat ale nikdy ne najednou.

Naopak pokud chceš dosáhnout vyšší účinnosti proti bolesti můžeš zkombinovat Tralgit ( Tramal) s paralenem či ibuprofenem.
Hotová kombinace se prodává pod názvem Foxis.

marci1

Nekombinuj je. Užívej jeden nebo druhý lék.