Muze se jit ve ctrnacti na stredni skolu? Je to mozne???

Nejlepší odpověď
ivzez

Na víceletá gymnázia je možné se hlásit už z pátých a sedmých tříd.

Na čtyřletá gymnázia a ostatní střední školy se přijímají žáci
s ukončenou povinnou docházkou.

Má-li někdo splněno 9 let povinné školní docházky,
může být přijat na střední školu.
Doplňuji:
Oprava:
Má-li někdo už ve 14 letech splněno …

Další odpovědi
briketka10

ano my jsme šly se sestrou 14.září
ještě nám 15 let nebylo, není to nic
zvláštního..

anonym

Nevím jak teď,ale dříve to šlo vyjít ZŠ i ze 7.třídy,ale 9-ti letá školní docházka byla bez tak povinná,ale nevím jak je to dnes,raději se zeptej třídní učitelky.
Doplňuji:
Ze 7. třídy vycházeli ti co opakovali 1.třídu a někteřé intelektuální děti přešli už v 5.třídě na víceleté gymnázium.

anonym

Když jsem vyšel ZŠ Z 8.třídy bylo mi 13 let a následujících letních prázdninách 14,pak jsem šel na SOU tříleté a pvní rok se mi započítal do9-ti leté povinné školní docházky,pak zavedli povinnou 9třídu na ZŠ . dříve bylo povinné 8 let na ZŠ,tak nevím jak teď,tenkrát se psal rok 1993,raději se zeptej třídní učitelky(napřímo).