schrack

Může se jednat o deprese?

Zdravíčko. Před necelým rokem mi úplně ochably šíjové svaly, které předtím šíleně bolely celá léta. Protahování a spol moc nepomáhalo, pravidelně jsem tyto partie cvičil. A jednoho krásného dne přestaly bolet, ale také správně fungovat (ramena a hlava dopředu). Mudr mi udělala kompletní rozbor krve a moči, prohlédl mě neurolog, dokonce jsem byl na rentgenu páteře a nic nezjistili. Obvodní říká, že to může být od depresí, které asi mám, ale neléčím. Máte s tím nějaké zkušenosti? PS: svaly se nedají nacvičit zpátky.

Nejlepší odpověď
Kelt

Zkus si najít rozcvičku, kterou doporučuje Norbekov v některých svých knihách. Tam je univerzální rozcvička na celé tělo, nebo taoistické cviky či taiči nebo jógu. Hlavní je, aby Ti fungovala správně páteř, a když ne, tam jsou cviky, které ti to umožní. Pokud jsi ale utrpěl úraz hlavy, nebo byl infikován od klíštěte, tak by Ti pomohlo CT, ale protože se nezjistilo nic v moči ani v krvi, zkus opatrně, třeba pod dohledem terapeuta procvičovat všechny svaly celého těla. A u každého cviku je důležité nejen, co děláš, ale jak to děláš. Měl bys mít radost ze cvičení, představovat si, pozitivní věci, s úsměvem. Protože právě tento vnitřní postoj má vliv na výsledek. A deprese neuxistují, je to určitý výsledek, který záloží na našem tělesném postoji, způsobu dýchání a vnitřní komunikaci, a to se dá všechno změnit. Základem organizmu je páteř , která je jako most, se dvěma oblouky pletencem ramenním, a pánví. Nebo zkus cvičit Pět Tibeťanů.

Další odpovědi
bububabu

Tak s tímto se setkávám velice často a nejen sama na sobě. Lékaři totiž když neví nebo nechtějí dělat drahé vyšetření tak to svedou na psychiku.
Jednou jsem měla doporučení pro obvodního aby mi udělal obyčejný rozbor krve a on se na mě rozkřičel jestli vím jak je to dráhé!!! (pojištění mám)
Bohužel ale takhle to v naši zemi chodí.
Doporučuji vyhledat dalšího lékaře a třeba tam s diagnozou uspějete.
Hodně štěstí.
Doplňuji:
PS: Pro hnidopichy- aby mi vzal krev pro rozbor krve :)

ivzez

Předesílám, že nejsem lékař, píši jenom o své zkušenosti.

Před lety jsem měla problémy s ochabnutím svalstva levé nohy
a s každodenními bolestmi hlavy. Podstoupila jsem řadu vyšetření,
teprve po několika měsících nový neurolog přišel na příčinu.

Pomohly mi opakované rehabilitace zad, krční páteře, levé nohy
a dlouhodobé užívání vitamínů E, A, a skupiny B.
Léky nezabíraly žádné (max. na chvíli utišily bolest), takže jsem je přestala brát.

Na dálku nikdo neposoudí, zda jde o příčinu fyziologickou
nebo psychickou (psychosomatické onemocnění).
A obávám se, že to neposoudí ani praktický lékař.

Doporučila znovu navštívit neurologa a trvat na důkladném vyšetření,
případně neurologa změnit.

A obrňte se trpělivostí. Bude-li i u Vás příčina neurologická,
počítejte s léčbou (n. rehabilitacemi) po dobu řady měsíců
až let (já jsem byla v pořádku až skoro po 2 a půl roce,
ale může to trvat i déle – hlavně proto, že zdravotní pojišťovna
hradila čtvtletně jen určitý omezený počet rehabilitací).

iceT

Deprese,které asi máš,ale neléčíš?
Nechci se mýlit nebo situaci zlehčovat,ale domnívám se,že deprese je duševního a psychického původu,nikoli tělesného.