Avatar uživatele
schrack

Může se jednat o deprese?

Zdravíčko. Před necelým rokem mi úplně ochably šíjové svaly, které předtím šíleně bolely celá léta. Protahování a spol moc nepomáhalo, pravidelně jsem tyto partie cvičil. A jednoho krásného dne přestaly bolet, ale také správně fungovat (ramena a hlava dopředu). Mudr mi udělala kompletní rozbor krve a moči, prohlédl mě neurolog, dokonce jsem byl na rentgenu páteře a nic nezjistili. Obvodní říká, že to může být od depresí, které asi mám, ale neléčím. Máte s tím nějaké zkušenosti? PS: svaly se nedají nacvičit zpátky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? ivzez před 3763 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kelt

Zkus si najít rozcvičku, kterou doporučuje Norbekov v některých svých knihách. Tam je univerzální rozcvička na celé tělo, nebo taoistické cviky či taiči nebo jógu. Hlavní je, aby Ti fungovala správně páteř, a když ne, tam jsou cviky, které ti to umožní. Pokud jsi ale utrpěl úraz hlavy, nebo byl infikován od klíštěte, tak by Ti pomohlo CT, ale protože se nezjistilo nic v moči ani v krvi, zkus opatrně, třeba pod dohledem terapeuta procvičovat všechny svaly celého těla. A u každého cviku je důležité nejen, co děláš, ale jak to děláš. Měl bys mít radost ze cvičení, představovat si, pozitivní věci, s úsměvem. Protože právě tento vnitřní postoj má vliv na výsledek. A deprese neuxistují, je to určitý výsledek, který záloží na našem tělesném postoji, způsobu dýchání a vnitřní komunikaci, a to se dá všechno změnit. Základem organizmu je páteř , která je jako most, se dvěma oblouky pletencem ramenním, a pánví. Nebo zkus cvičit Pět Tibeťanů.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
bububabu

Tak s tímto se setkávám velice často a nejen sama na sobě. Lékaři totiž když neví nebo nechtějí dělat drahé vyšetření tak to svedou na psychiku.
Jednou jsem měla doporučení pro obvodního aby mi udělal obyčejný rozbor krve a on se na mě rozkřičel jestli vím jak je to dráhé!!! (pojištění mám)
Bohužel ale takhle to v naši zemi chodí.
Doporučuji vyhledat dalšího lékaře a třeba tam s diagnozou uspějete.
Hodně štěstí.
Doplňuji:
PS: Pro hnidopichy- aby mi vzal krev pro rozbor krve :)

Upravil/a: bububabu

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Předesílám, že nejsem lékař, píši jenom o své zkušenosti.

Před lety jsem měla problémy s ochabnutím svalstva levé nohy
a s každodenními bolestmi hlavy. Podstoupila jsem řadu vyšetření,
teprve po několika měsících nový neurolog přišel na příčinu.

Pomohly mi opakované rehabilitace zad, krční páteře, levé nohy
a dlouhodobé užívání vitamínů E, A, a skupiny B.
Léky nezabíraly žádné (max. na chvíli utišily bolest), takže jsem je přestala brát.

Na dálku nikdo neposoudí, zda jde o příčinu fyziologickou
nebo psychickou (psychosomatické onemocnění).
A obávám se, že to neposoudí ani praktický lékař.

Doporučila znovu navštívit neurologa a trvat na důkladném vyšetření,
případně neurologa změnit.

A obrňte se trpělivostí. Bude-li i u Vás příčina neurologická,
počítejte s léčbou (n. rehabilitacemi) po dobu řady měsíců
až let (já jsem byla v pořádku až skoro po 2 a půl roce,
ale může to trvat i déle – hlavně proto, že zdravotní pojišťovna
hradila čtvtletně jen určitý omezený počet rehabilitací).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Deprese,které asi máš,ale neléčíš?
Nechci se mýlit nebo situaci zlehčovat,ale domnívám se,že deprese je duševního a psychického původu,nikoli tělesného.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek