Chytracek

Může se dřevotřísková, dřevolaminátová deska pálit v kamnech?

Nejlepší odpověď
mosoj

Ale ano. Víc svinstva než s uhlím tím nenaděláte.

Další odpovědi
bolak

Pokud to nebude v kamnech z dřevotřísky tak nevidím důvod proč ne. Samozřejmě nesmí to bejt dlouhodobá záležitost, pak už by mohly hrozit jisté zdravotní potíže.

„Druh odpadu
PVC, staré palety, dřevo z demolice, rozbitý nábytek, chemicky ošetřené dřevo, dřevotříska, nápojové kartony
Co vzniká – dioxiny, furany a další chlororganické látky
Čím tyto zplodiny škodí – rakovinotvorné, dlouhodobé působení vede k poškození imunitního a nervového systému, změnám hormonálního systému (zejména štítné žlázy) a reprodukčních funkcí. Dlouhodobě se hromadí v těle.“

Zdroj: http://www.eko­poradna.cz/wi­ki/doku.php?id=zne­cisteni:jake_sko­dliviny_vznika­ji_palenim_ko­munalniho_odpa­du_predevsim_plas­tu_v_domacich_kam­nech_a_kotlich

Petrejk

vše co hoří se dá pálit ale tyto věci mají v sobě lepidla bude smrdět a zanášet komín

venkovan

Dřevolaminát ne – vznikají jedovaté plyny s vliven na potenci mužů a i na genetický kód četných organismů. Jistě každý si řekne – jedno přiložení problém neudělá.
Dřevocementová deska jsou jen hobliny promíchané cementem a stlačené. Tedy obtížně bude hořet.
Nicméně – kde není žalobce, tam není soudce.

cukrar

Chytráčku, není žádný předpis, který by to zakázal.