HonzikPernik

Může se den před odběrem krve cvičit? Nebo to pání doktoři zakazují pro zkreslení výsledků?

Nejlepší odpověď
hanny 2

Určitě může.Na hodnoty krevních testů to nemá vliv.

Další odpovědi
JájsemRaibek

Zde je to podrobně popsáno co před vyšetřením – odběrem.
http://www.la­bia.estranky.cz/clan­ky/preanalyti­ka.html

mosoj

Kdyby jsi něco nesměl, páni doktoři by tě upozornili.

orwell

Myslím si, že nejrozumnější je chovat se normálně, jako každý jiný den (při respektování předepsaného 12 hodinového půstu).
K odpovědi mosoje: ne všichni lékaři na to upozorňují. Někteří to považují za věc tak samozřejmou a obecně známou, že se o ní nezmiňují. Zrovna nedávno jsem byl na odběru a přede mnou byl zpérován jeden člověk, který se bez uzardění přiznal, že se ráno nalupal a dokonce prý měl i rohlík s máslíčkem a
marmeládou! Na výtky sestry reagoval slovy: „Ale mně nikdo neřekl, že nesmím snídat!“