bolak

Může se člověku spamovat poštovní schránka?

Můžu mu tam já osobně házet reklamu stejně jako to dělaj ochoďáky? A co když tam má napsáno nevhazovat reklamu?

Nejlepší odpověď
annas

Pokud létáky šíří právnická osoba existuje zákon na ochranu proti nechtěnému vhazování reklamních letáků do Vaší schránky . Ale pokud dáte předem jasně a srozumitelně najevo, že reklamní materiály nechcete ( k tomu zcela postačuje nálepka „nechci reklamní materiály“ na Vaší schránce), tak by Vám doručovatel letáky do schránky házet neměl. Podle tohoto je tedy pro distributora závazná jakákoliv nálepka, záleží jen na obsahu textu, který na ní je.

Často letáky distribuují i soukromé firmy či osoby, které nemají s Českou poštou nic společného. Jednotliví doručovatelé asi v praxi nemusí být poučeni o povinnosti nevhazovat Vám letáky do schránky, když o ně nestojíte. Pokud se ve Vaší schránce i přes umístění nálepky objeví reklamní materiály, tak se věc pokuste vysvětlit doručovateli a nebo jej požádejte o kontakt na vedoucího distribuční firmy s pohrůžkou, že pokud jednání nezmění, tak podáte stížnost na Živnostenský úřad (=Krajský živnostenský úřad inzerenta).

http://www.ve­ronica.cz/?id=12&i­=251

Doplňuji:
U soukromého letáku bez jakéhokoliv označení lze jen těžko zjistit, kdo jej vložil.

Další odpovědi
www

Nedělají to obchoďáky, ale ti roznašeči. Mám tam cedulku a reklamy mně tam nikdo nehodí. Stěžoval jsem si totiž na ÚMČ a po nějaké době byl konečně klid 😁.

Michal Kole

Nesmíš.

Ale pokud tě ten dotyčný nepřistihne při činu nebo není u schránek kamera, která by tě při činu natočila, tak ten dotyčný nemá u soudu žádnou šanci, protože ti to nemá jak dokázat

Taky by mě zajímala výmluva: Cedulky jsem si nevšiml.