BEAES

Může se člověk radikálně změnit?

Co myslíte – může se člověk radikálně změnit, co se jeho povahy nebo postoje k životu týče? Může se z proutníka stát věrný partner? Z lenocha dříč? atp…?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Někdy člověk může všechno dosavadní zahodit a tedy radikálně změnit život.
Ono taky záleží na motivaci a dalších okolnostech.
Třeba má špatný život, rodinu, práci. Jednoho dne se rozhodne, změní práci, vymění manželku, bude mít jiný pohled na život. Ano má motivaci. Žena která ho naplňuje štěstím, rozumí si, práce která ho baví.
Prostě myslím, že ano, jde od základu vše změnit.

Další odpovědi
aramah

A já si zas myslím proč ne,když se zamiluje přehodnotí svůj styl života.

ten který je

Co by to nebylo možné,někteří lidé přehodnotili svůj život a stali se věřícími.Některé lidi změnila nemoc a v neposlední řadě mnoho komunistů kteří dříve hlásali svůj neochvějný kladný postoj k socialismu jsou v dnešní době podnikateli a politiky hlásající tržní hospodářství.

hanulka11

Tak to velmi silně pochybuji, nevím co by se muselo stát závažného, aby se člověk takto změnil?Neznám takový případ ,spíš z lepšího k horšímu.
Doplňuji:
Tak to si bohužel myslí mnoho žen ,že předělají svého miláčka, ale pak jsou moc zklamané ,když se tak nestane.

anonym

Dost pochybuji.

iq

Aby se člověk takto změnil, musel by podle mne mít vysokou inteligenci,opravdu pevnou vůli,přesně definované životní hodnoty a silně vyvinutou empatii k druhému.Skloubit tyto vlastnosti do jedné osoby určitě lze,jen nechápu, proč by se takový člověk předtím choval jinak?(neberu v potaz pubertu,kdy člověk teprve poznává sám sebe,nebo psychicky narušeného jedince,který ze svých traumat hledá cestu ven,ale zdravého člověka).
K odpovědím přede mnou:
Láska samozdřejmě může změnit chování,ale je to skutečná trvalá změna povahových rysů,nebo jen chvilkovým opojením?
K těm komunistům,myslím že o tom otázka nebyla a rovněž myslím,že se ti lidé nezměnili,jen prostě jednají ve svůj prospěch.Tam by byla spíš změna,kdyby si za svým názorem stáli.
A k tomu udělat tlustou čáru a začít znova…no nevím,tohle mi spíš zní jako silně sobecký přístup.Člověk který vše zahodí bez ohledu na své nejbližší okolí jen pro to,že se mu už nelíbí jak si uspořádal život…já bych takového partnera nechtěl,vždyť kdy to udělá zase mě? To je jako nějaká změna povahy????
Domnívám se,že skutečně se změnit lze,ale ti kteří to opravdu dokážou to prostě nepotřebují.
Doplňuji:
To Led: to ale podle mne není změna povahy.Shodou okolností mám několik kamarádek pracujících v tomto oboru.Můžu říct, že to ty holky berou prostě jako práci a soukromý život je úplně něco jiného.Jsou k tomu přinuceni životní situací,neznám ani jednu,která by to dělala,že ji to skutečně baví.To jsou jen řeči, prostě marketing 🙂 .

led

môže sa zmeniť. poznám prípad cestnej sociálnej pracovníčky koncom 60-tych rokov, po svadbe sa z nej stala dodnes verná manželka

tuan

Obecně…dějiny lidstva to dokazují!Ale pozor-jsou výjimky.Mezi ně patří právě ,,proutníci'',čili dívkaři.To se dá vyřešit jen doživotním vězením,odcho­dem,nebo vraždou.

aramah

Hanulka11 Pokud jsou to manželé,pár let tak tam asi nějaká změna není možná. Když se seznámíte s člověkem jak je v otázce psáno tak proč ne

aramah

Jen chci dodat že souhlasím jak to napsal pan Miroslav.