bolak

Může se člověk otrávit z nezralejch jablek?

Nejlepší odpověď
yuko

Zatím mě v životě maximálně otrávil debilní soused. Ale jedla jsem i nedozrálé třešně a hodně nezralých jablek i hrušek přímo ze stromu a nic se mi nestalo. Ale v dnešní době je tolik alergiků na všechno možné – rybíz, borůvky, jahody, citrusy, kiwi, jablka, hrušky, že to asi jde. Takže nezralé, nahnilé, neomyté raději ne.

Další odpovědi
Psychotic

Člověk se může otrávit z čehokoli – dostatečně vysoká dávka jakékoli látky je toxická. Nebo také může být otrávené jako ve Sněhurce. Nebo plné bakterií, protože někomu spadlo do záchodu.

Ale mimo tyto možnosti… ne.

Anemone

Nanejvýš dostaneš kopřivku, ovšem za předpokladu, že je nebudeš jíst i s jadérky, protože ta obsahují kyanid.

Jiří Bohumil

Z jablek asi ne, ale třeba z nezralých rajských jablek (obsahují velké množství toxického solaninu) by to bylo možné. Ale nevím, jak je to možné, ale když jsem byl kdysi na Kubě, tam se konzumovala rajčata pouze v zeleném stavu. A nikdo se taky neotrávil. Nevím, jaký to byl druh, ale vypadala jako naše běžná, nedozrálá rajčata. A saláty z nich byly velice dobré (zakapány octovou zálivkou a olivovým olejem). Doma jsem to ale raději nikdy nezkoušel.