Avatar uživatele
bolak

Může se člověk otrávit z nezralejch jablek?

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, johana 56, redy před 2631 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
yuko

Zatím mě v životě maximálně otrávil debilní soused. Ale jedla jsem i nedozrálé třešně a hodně nezralých jablek i hrušek přímo ze stromu a nic se mi nestalo. Ale v dnešní době je tolik alergiků na všechno možné – rybíz, borůvky, jahody, citrusy, kiwi, jablka, hrušky, že to asi jde. Takže nezralé, nahnilé, neomyté raději ne.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Psychotic

Člověk se může otrávit z čehokoli – dostatečně vysoká dávka jakékoli látky je toxická. Nebo také může být otrávené jako ve Sněhurce. Nebo plné bakterií, protože někomu spadlo do záchodu.

Ale mimo tyto možnosti… ne.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Anemone

Nanejvýš dostaneš kopřivku, ovšem za předpokladu, že je nebudeš jíst i s jadérky, protože ta obsahují kyanid.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Jiří Bohumil

Z jablek asi ne, ale třeba z nezralých rajských jablek (obsahují velké množství toxického solaninu) by to bylo možné. Ale nevím, jak je to možné, ale když jsem byl kdysi na Kubě, tam se konzumovala rajčata pouze v zeleném stavu. A nikdo se taky neotrávil. Nevím, jaký to byl druh, ale vypadala jako naše běžná, nedozrálá rajčata. A saláty z nich byly velice dobré (zakapány octovou zálivkou a olivovým olejem). Doma jsem to ale raději nikdy nezkoušel.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek