bolak

Může se člověk nachladit, když přijde z 60°C do místnosti s teplotou 10°C?

Když je rozdíl teplot 50°C, tedy jako kdyby přišel z +20 do –30?

Nejlepší odpověď
zistan

Každá rychlá změna teploty je velká zátěž pro tělo. Nejvíce pro dých. cesty a kr. oběh a svalstvo.Tak že může onemocnět.

Další odpovědi
Drap

Pokud jen přijde, tak může, ale také nemusí. Pokud by to mělo být pravidlem, tak by se každý nachladil třeba při návštěvě sauny.

anonym

Zistan má pravdu. Nachlazení je hlavně možné v létě u aut s klimatizací. Venku 40 a v autě má 20. Přitom by neměl být rozdíl větší než asi 10° C.

Kelt

To nejde tak jednoznačně říct. Neplatí to a nejde z toho dělat nějaký zákon. Změny teplotní mohou vyvolat nachlazení, záleží na spoustě faktorů. Sauna je založena na prudkých změnách teploty, ale nesmíme zapomínat na odpočinkovou fázi. Každý může reagovat jinak. Když budeš uklízet venku sníh, pří –20 °C a ty budeš mít 40, může tě to zničit, kdežto v sauně má i větší teplotní rozdíl léčebný účinek.
Když si v horkém létě dáš studenou zmrzlinu, nebo studený nápoj, je tělo vystaveno velkému tepelnému šoku, přitom teplota těla je blízko teploty okolí, ale přijímáš chladný nápoj – což vyvolá šok a může způsobit nachlazení,

Lili Marlene

Sice je to stejná číselná hodnota, ale úplně stejné to není. Každopádně všechny podobné změny nejsou dobré pro organismus.

anonym

Tak pokud myslíš toto, tak sotva:
Finská sauna
Finská Sauna je suchá a provozní teplota je 100–110ºC
Bio Sauna je vlhká a provozní teplota je 55–60ºC

Studená voda bude mít možná méně než uvádíš.