akvidzerp

Může se chodit na posedy a tzv. kazatelny?

Dnes jsem si udělal menší výlet do přírody po polích a lesích a narazil jsem na spoustu posedů – ať už malých a nebo těch velkých co jim myslivci říkají kazatelny:) Bavilo mně jen tak chvilku v každý posedět a pokochat se jaký mají myslivci výhled. Nic jsem neponičil ani neukradl. Ale asi se to nesmí že?:) Ale ptám se spíš na názor nějakého myslivce, jestli tu nějaký je tak mně zajímá jak by se zachoval kdyby takhle uviděl nezvaného návštěvníka který sice jen sedí a pozoruje, ale sedí v jeho posedu.

Nejlepší odpověď
anonym

I když nejsem myslivec či nimrod, chodím s vnuky do lesa a posedu se nevyhýbáme. Jednou tak sedíme, koukáme na vysokou a někdo leze po žebříku nahoru k nám. Myl to myslivec, který tam měl svůj revír. Pohovořili jsme, vnukovi půjčil dalekohled, vytáhl placačku se slivovicí a dali jsme si pár hltů. Bylo to příjemné posezení.

Další odpovědi
Drap

Pokud je otevřený, může. Co neni zakázáno je povoleno.

kristýnary

Kdyby se na ně nesmělo chodit, tak by u nich byla nějaká cedule se zákazem vstupu nebo třeba řetěz se zámkem. My bydlíme kousek od lesa a posed je tu jen jeden a není zrovna v dobrém stavu, takže bych se bála na něj vylézt. S přítelem jsme to vyřešili tak, že jsme si z http://www.nar­vaoptik.cz/pre­nosne-posedy/ koupili přenosný posed, takže můžeme sedět kde chceme.

anonym

barbakan
doufám, že s sebou neměl ten myslivec flintu, když nasával 🙂

anonym

Měl, ale zlomenou! 🙂

anonym

aha, takže měl, hmmm 🙂