zjentek

Může se bez zjevné příčiny samovolně oddělit přívěsek od řetízku?

Hledám racionální vysvětlení. Přívěsek řetízku z řetízku znenadání odpadne. Žádné poškození, všechna očka letovaná, žádný nedokonalý spoj, žádná „mezera“ v kroužku či v očku. A hlavně- bez příčiny ..v sedě, bez zbytečnýho pohybu (když nepočítám dýchání).

Odpovědi
Dismas

Bůh mrtvé dokáže vzkřísiti. Toto pro něj vskutku drobnost je. Budeš-li se kát ze hříchů svých, tak se přívěsek k řetízku vrátí tak jako duše tvá k Bohu.

Kepler

Nemůže. Oddělí se jen z příčin, které jsi nezjistil. Taky se přede mnou zčistajasna a bez „zjevných příčin“ rozletěla skleněná miska na tisíc střepů. Až později jsem se dozvěděl, že šlo o vnitřní pnutí a že to špatně vychlazené (při výrobě) skleněné předměty občas dělají.

Drap

Odpadnout může jen z jistých důvodů. Důvody musely mít nějakou příčinu když toto nastalo. Příčina se mohla projevit pozvolně, bez zjevné změny. V klidu pak následky příčiny jen vyvrcholily. Třeba následkem gravitace. Je jen velmi málo věcí mezi nebem a zemí.

marci1

Asi může. Únava materiálu? 🙂