Avatar uživatele
Registrovaný

Může sám prokurista vzdát své prokury? Nebo je k tomu zapotřebí souhlasu jendatele společnosti?

Prokura

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Souhlasu jednatele společnosti je zapotřebí až pro zápis zmiňované změny na pozici prokury do obchodního rejstříku.

Nechť prokurista svoji vůli ´vzdát´ své funkce učiní praktickým úkonem, a to že od určitého data už nebude podnikatele zastupovat a podnikateli tuto skutečnost písemně oznámí.

Skutečnost, že podnikatel tuto vůli prokuristy vzdát se své funkce, nenechá z různých důvodů zapsat do OR, není z pohledu neaktivního prokuristy vůbec podstatná.

(více o prokuře viz § 14 obchodního zákoníku)

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/obchzak/cast 1.aspx#par27

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.