lukas.zmizik

Může s vámi takto zametat poskytovatel internetu?

Chci si změnit dražší tarif na levnější tarif.
V cenníku na adrese http://www.m-zone.cz/produkty-sluzby/ostatni-poplatky/ je jako poslední položka uvedeno, že tato operace bude stát 100 Kč.

Ovšem do telefonu vám poskytovatel řekne, že pokud jsem v rodinném domku, budu platit změnu na levnější tarif 2000 Kč. Přitom je ta změna proveditelná obrazně řečeno dvojím kliknutím myši.

Podle poskytovatele cena 100 Kč prý platí pro uživatele bytovky, kteří mají nějaký společný tarif a všichni najednou se rozhodnou, že chtějí přejít na levnější (což mi příjde spíš jako pohádka)…

V naší smlouvě nic takového o částce 2000 Kč není a já myslel, že co je psáno v cenníku je dáno, nebo se pletu?

Může si poskytovatel jakkoli jinak a ledabyle zdůvodňovat položky, které uvede v ceníku?

Nejlepší odpověď
Kohut57

Měl jsem podobnou situaci. Vyřešil jsem to tak , že jsem si zavedl levnější tarif a chvíli jsem měl dva . Pak jsem ten dražší zrušil. Bez problémů. A neplatil jsem vůbec nic. Ale záleží na poskytovateli. Díval jsem se na odkaz a ten váš poskytovatel je skoro 2 x tak drahý, než mám já. To je síla . Tak jsem se na ten odkaz podíval ještě jednou. Asi jsi neplatil při zavedení 2 000 Kč, neb dražší a rychlejší připojení to nevyžadují. U levnější se pak v rodinném domku platí 2 000 za zavedení. Pak by to skutečně chtít mohli. Nicméně moje finta je platná i tady. U O 2 je 20 za 595 Kč(konečná cena)Já bych ryclost nesnižoval , je to pak hrůza , spíš naopak. Přešel bych k O2. Za připojení nic nechtěli a ještě zdarma do vypršení cizí smlouvy předešlého dodavatele.