Dodopolasek

Může router jako koncové zařízení nějak zahlcovat síť poskytovatele?

Dnes mi volal poskytovatel internetu, že mé koncové zařízení zahlcuje a ruší nějak internet a celou jeho větev. Já mám ale jako koncové zařízení router a navíc počítač byl 24 hodin vypnut, takže vir to asi nebude, ten se přeci nemá v routeru kde usídlit. Po restarturouteru mě znovu připojili a říkali, že je to už OK.

Pro upřesnění uvádím, že mám SMC 7004 barricade nebo jak se to jmenuje. Celé se mi to zdá ale hloupost ta hláška poskytovatele. Co si o tom myslíte?

Odpovědi
mufoid

To už je taky historický kousek. Dneska bych uvažoval o něčem s Wifi. Problém těchto switchů/routerů byl, že měly nekvalitní kondenzátory a špatné chlazení. Pak postupně přestával fungovat. Je možné, že i vysílá nějaké falešné signály.