tatanka

Může řidič MHD či dálkové přepravy používat elektronickou cigaretu?

Doplňuji:
Dálkové přepravy osob

Nejlepší odpověď
anonym

Zpravidla mají přepravní společnosti v přepravním řádu zákaz kouření i elektronické cigarety. Pokud to tam není zkus to, ale nevím co ti řekne řidič a spolucestující. Dálkař dělá minimáně každý 3–3.5 hodiny přestávku, tam si zakuř.
Zatím by to šlo, ale připravuje se změna zákona a el. cígo bude postavené na úroveň klasického cíga. To znamená zákaz.

Další odpovědi
anonym

Jsem kuřák a pokud možno nejezdím autobusem – ale potkal-li bych kouřícího řidiče busu, asi bych jej hnal ´svinským krokem´. A – mimochodem, náplně téhle módní howěziny páchnou jako bolavá noha, takže se na její používání určitě vztahuje i ustanovení Přepravního řádu o (ne)obtěžování cestujících zápachem.