Pokročilý

Může radioaktivní záření způsobit kyselý déšť?

Zdravím,
po delší odmlce jsem tu zase. Řeším jeden takový problém. Dostala jsem se do úskalí a potřebovala bych nějak logicky vysvětlit to, zda je teoreticky možné, že by po atomové válce (nedej bože, kdyby nastala), vznikly kyselé deště způsobené radioaktivním zářením. Nejsem fyzik a tak tomu celkem nerozumím. Navíc dejme tomu, že kyselé deště nejspíš pravděpodobně za tu uplynulou dobu nastanou a tak nezbyde lidem nic jiného, než hluboko pod povrchem vytvořit umělé město. To jsem odbočila. Jinak. Zajímal by mě váš názor. Těším se na odpovědi. Těm nejlepším dám bod k dobru ;o)
Doplňuji:
Miroslavst: A co třeba takové traviny?
Popisuji tak trochu takové přímořské pobřeží, kde je hladina radioaktivity cca 20%. Před tím před 80 lety na tom místě proběhla atomová válka. Navíc stále bude probíhat střídání dne a noci. Když tak se na to mrknu, zatím je mi to nejasné. Díky za odpověď.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Atomová války, radioaktivita, postapokalypsa(i nebo y? :) ),podzemní bunkry - moje oblíbené téma ! (spíše ve filmech, knihách a pc hách na vlastní kůži to zkoušet nemusím)Na škole jsem o tomto tématu psal několik seminárních a slohových prací.

Kyselý déšť:
"Kyselý déšť je definován jako typ srážek s pH nižším než 5,6. Normální déšť má pH mírně pod 6 — je mírně kyselý. Toto přirozené okyselení způsobuje oxid uhličitý, který tvoří s vodou slabou kyselinu uhličitou.
Kyselý déšť je způsoben oxidy síry pocházejícími ze sopečné činnosti a spalování fosilních paliv, nebo také oxidy dusíku pocházejícími například z automobilů. Jakmile se rozptýlí do atmosféry, začnou reagovat s vodou za tvorby sirných a dusíkatých kyselin, které padají na zem ve formě deště."

Kyselí déšť prý podle fosilních nálezů padal i za dob dinosaurů kdy na zem spadl meteorit (zahubil je - jedna z teorií vymření dinousarů)

Ale kyselý déšť nemá přímou spojitost s Atomovým výbuchem, ne přímo. Pokud by atomový výbuch "zařídil" takové teplotní podminky a stav ovzduší jako na příklad při výbuchu sopky bylo by teoreticky možné očekávat kyselé deště. Ale to už je pro přeživší atomového výbuchu horší představa "Radioaktivního spadu" Více na o tomto tématu aktuálně zde :
http://technet.idnes.cz/…

Zdroj: technet. idnes. cz/hlaseni- z- atomove- valky- nepanikarte- mrtvoly- neprodysne- prikryjte- 1fg- /tec_technika. asp?c=A081011_125707_tec_techn ika_pka

Další odpovědi:

Zlatý

Ano, je to dokonce popisováno ve filmu Svět v ohrožení.
Je to dvoudílný film, dokument, který popisuje události po dopadu meteoritu na Zemi. Koukni na ten film-dokument a bude ti vše jasné.
Byl vytvořen ve spolupráci odborníků zabývajících se všemi aspekty od psychologie, davové histerie až po růst rostlin.
Víš že např. první rostliny by byly houby v tomto kyselém prostředí a tmě rostou dobře. Mimochodem nejrychleji rostou ve tmě a to proto, aby se dostali co nejdříve na světlo. Jelikož světla by moc nebylo, rostly by velice rychle, čímž by pokryly dosti velké území.
Doplňuji:
Přímořské krajiny docela změní svůj ráz z důvodu přívalové vlny, kdy známé tsunami jsou jen čajíčkem. Opravdu by to chtělo kouknout na ten film-dokument, abys to pochopila. Vlivem teplot by roztály ledovce a hladiny moří by se zvedli.

Bronzový

Všechno je možné :D Je to dost zvláštní,protože kyselé deště obvykle vznikají chemickým složením,tedy možné to je,pokud v důsledku radioaktivity klesá pH vody,která potom dopadá na zem.Já jsem například slyšel,že by nastala tzv. atomová zima,o které se mluví i ve spojitosti se sopkami(sopečná zima),sopky taky můžou způsobit kyselý déšť a kdo ví,možná že i radioaktivitu :D

Diskuze k otázce

Zlatý

Miroslavst

Omlouvám se, překoukl jsem se, jedná se o film-dokument:
Úder na planetu Zemi.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2736
Zlatý quentos 1320
Zlatý mosoj 1305
Zlatý Drap 964
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 605
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 538
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 487

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.