LucianaL

Může pronajímatel při podaní výpovědi nájemcem ze zdravotních důvodů trvat na výpovědní lhůtě?

Mám dědečka, kterému se teď silně zhoršil zdravotní stav, je hospitalizovaný a již napořád bude potřebovat 24 hod péči.Může pronajímatel trvat na 3 měsíční výpovědní lhůtě při podané výpovědí z těchto důvodů? Děkuji Lucka

Nejlepší odpověď
gecco

Ano, může – pokud ve smlouvě není stanoveno jinak…

Další odpovědi
ivzez

Zákon stanoví pro výpověď z nájmu bytu tři měsíce.

Můžete se ale pokusit s majitelem uzavřít dohodu o ukončení nájmu
k určitému datu. Nebude-li majitel s návrhem dohody souhlasit, budete
muset diodržet výpovědní dobu.

Poznámka:
Zdravotní důvody, pro něž by majitel měl přistoupit
na zkrácení výpovědní doby, by podle mne musely
spočívat ve zdravotní závadnosti bytu.

Klaproth

Trvat může, ale můžeš se zkusit domluvit.